Перемішування компосту: коли та як часто потрібно робити
Щоб отримати цінний компост, його слід регулярно перевертати. Прочитайте наші поради та почніть вже сьогодні!
28.11.2024
огляд: перемішування компосту
- Перевертання компосту зменшує об'єм компосту та виробляє свіжий гумус
- Правильне компостування прискорює процес розкладання
- Перевертайте компост щонайменше кожні три місяці з ранньої весни до осені.
- Закладайте новий компост, просівайте готовий і перекладайте матеріал, що не перепрів.
Ранньою весною або на початку весни, наприклад, у лютому, слід перевернути компост вперше в році в безморозний і бездощовий день, щоб отримати свіжий гумус вчасно до початку сезону. Ще одне правило: якщо компостна купа вже розвалилася і є розсипчастою, настав час її перевернути.
В ідеалі перевертати компост слід кожні два-три місяці, але можна і рідше - мінімум раз на рік. Якщо перевертати компост через короткі проміжки часу, він швидше розкладається, і ви будете частіше отримувати свіжий компост в якості садового добрива.
Так, вам слід регулярно перевертати компост, щоб він залишався пухким і пропускав повітря. Якщо компост час від часу перемішувати, ви уникнете появи плісняви і прискорите процес перегнивання органічних відходів.
Залежно від того, що ви компостували, компост повинен відпочити кілька місяців, поки не утвориться свіжий гумус
Визначення: що таке компост?
Компост - це продукт біологічного процесу, в якому органічні матеріали, наприклад, рослинні залишки та кухонні відходи, розкладаються під дією атмосферного кисню та ґрунтових організмів. В ході цього процесу вивільняються мінерали, які роблять компост цінним добривом. Здорова компостна купа забезпечує оптимальні умови для ефективного компостуванн
Навіщо потрібно перемішувати компост?
Для правильного компостування компост слід регулярно перевертати - на це є вагомі причини. Перевертання компосту розпушує його і забезпечує кращий доступ кисню, що захищає його від плісняви і прискорює розкладання мікроорганізмами. Перемішування окремих компонентів компосту також прискорює розкладання.
Крім того, перевертання компосту зменшує об'єм компосту, завдяки чому ваша компостна купа залишається впорядкованою і не переповненою. І останнє, але не менш важливе: ви отримуєте свіжий гумус, яким можна удобрювати грядки або газон.
Що таке гумус?
Термін «гумус» означає сукупність відмерлих органічних речовин ґрунту. Хороший гумус темний, дрібнозернистий і пахне лісовим ґрунтом - він містить багато цінних поживних речовин.
Перевертання компосту: коли та як часто?
Перший раз у році компост слід перевертати ранньою весною або перед початку весни, наприклад, у лютому, щоб отримати корисний гумус для вашого саду до початку садівничого сезону. Після цього, в ідеалі, перевертайте компост кожні три місяці до осені - це також прискорює розкладання садових відходів. Перевертання компосту раз на рік вважається мінімумом.
Зрілий компост можна розпізнати за тим, що він темно-коричневий, розсипчастий і нагадує лісовий ґрунт - в такому випадку час братися за лопату. Переконайтеся, що перед перекладанням компосту пройшло кілька бездощових днів, щоб компост не злежувався і не прилипав до лопати. Також не слід перевертати компост в морозну погоду.
Потрібний матеріал та інструменти
- Зріла компостна купа
- Другий швидкий компостер або компостний ящик
- Прохідне сито
- Тачка
- Лопата
Поради: як перемішувати компост
Всього за кілька кроків ви зможете перемішати компост, щоб запобігти загниванню, і зробити свіже садове добриво - вдягніть робочі рукавиці і почніть!
Переконайтеся, що у вас є додатковий куплений або саморобний компостер поруч зі старою компостною купою. Нижній шар у новому компостері має бути пухким, щоб вода могла безперешкодно стікати. Наприклад, насипте на дно компостера подрібнене гілля або грубий подрібнений матеріал.
Тепер знімайте старий компостний матеріал шар за шаром лопатою і висипайте його через сито у тачку. Повторіть цей процес кілька разів і утилізуйте каміння, гілки та шматки коріння, що залишилися. Вони не повинні потрапити на ваші грядки.
Тепер у тачці має бути свіжий гумус. Ви можете розпізнати його за тим, що він розсипається і є дрібнозернистим.
Щоб перевернути компост, висипте ще не дозрілий компост, зібраний ситом, на нову компостну купу.
Порада від експертів STIHL: зверху на нову компостну купу покладіть кілька лопат біогумусу. Це забезпечить компост цінними мікроорганізмами та прискорить його розкладання.
Ретельно полийте готовий компост, щоб запустити процес розкладання. Тепер накрийте його листям або гілками.
Дрібно просіяним зрілим компостом у тачці ви можете удобрювати свій сад, забезпечуючи його цінними поживними речовинами та сприяючи покращенню ґрунту. До речі, рослини в горщиках також будуть раді отримати трохи компостного добрива.
За допомогою наших інструкцій та потрібних інструментів ви зможете легко перетворити свій компост і сад на більш екологічно чистий. Отримуйте задоволення!
Садові подрібнювачі для різних завдань
Zerkleinerte Äste eignen sich für den Kompost.
Більше поради щодо компостування
Шукаєте більше порад щодо виготовлення компосту власноруч? Дізнайтесь, як успішно виготовляти, підтримувати та використовувати компост у власному саду.