Все про сорти деревини і їх енергетичну цінність

На цій сторінці ми приготували для Вас відомості про те, як вибрати і заготовити дрова для опалення. Яка опалювальна цінність різних сортів деревини і які з них краще підходять для каміну чи котла - читайте в цьому розділі.

Параметр теплотворності деревини означає вихід енергії від кожного кубічного метра (об'єму) і кілограма (маси). Оптимальна вологість дров для опалення повинна становити не більше 20%. Наприклад, якщо вологість деревини становитиме 30%, то теплотворність знизиться на 9%

клен

Клен

Клен є дуже універсальним видом дерев. Його деревина чудово підходить для виробництва меблів. Порівняно рідко використовується для опалювання.

Теплотворна здатність: 1900 кВт⋅год/мі 4,1 кВт⋅год/кг.

Береза

Береза

Березові дрова часто використовуються для паління в каміні, оскільки ці дрова, якщо вони сухі, не утворюють іскор. Полум'я горить зі злегка блакитним відтінком і має приємний, характерний запах. Недоліком березових дров є високе сажоутворення. За об'ємом береза має близько 85% теплотворної здатності бука. За вагою - близько 105%. Час сушіння: 1,5 року.

Теплотворна здатність: 1900 кВт⋅год/м3 і 4,3 кВт⋅год/кг.

Бук

Бук

Найпопулярніше дерево для опалення. Легкий у заготівлі й зберіганні, бук також має високу теплотворну здатність. Ідеальний як для каміну, так і для паління в котлах і печах. Час сушіння: приблизно 2 роки.

Теплотворна здатність: 2200 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.

Дуб

Дуб

Дуже добра деревина для опалювання. Дуб відноститься до дерев твердих порід, тому його важко розколювати. У зв'язку з високим вмістом танінів дубові дрова необхідно сушити довше ніж інші види деревини. Для горіння таніну потрібна висока температура, яку можливо досягти тільки тоді, коли деревина добре висушена. Дубові дрова для горіння потребують більше кисню, ніж, наприклад букові. Час сушіння: 2,5 - 3 роки.

Теплотворна здатність: 2100 кВт⋅год/м3 і 4,2 кВт⋅год/кг.

Вільха

Вільха

Вільха це лястяне дерево із низькою опалювальною цінністю. Перевагою вільхи є низьке сажоутворення. Вільшина, навіть щойно зрізана, горить відносно добре, однак її не рекомендується використовувати для опалювання. Час сушіння - 1,5 року.

Теплотворна здатність: 1500 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.

Ясен

Ясен

Деревина ясена має дуже добру опалювальну вартість, подібну до дуба і бука. Однак ясеневі колоди важко розколювати, тому ясен не є популярним матеріалом для опалювання. Натомість, через його високу щільність і твердість найчастіше використовується як шляхетна деревина. Час сушіння: 2 роки.

Теплотворна здатність: 2100 кВт⋅год/м3 і 4,2 кВт⋅год/кг.

Ялина

Ялина

Через високий вміст смоли деревина ялини іскрить під час горіння, і, тому, придатна для спалювання тільки в закритих печах. Це дерево легко загорається і легко розщеплюється. Саме тому воно чудово підходить для розпалювання. Ялина ідеально підходить для розпалювання ще й тому що вона приблизно на 30% дешевша ніж деревина листяних порід; проте деревина ялини висихає набагато швидше, а також є легшою в обробці. Додатковою перевагою є швидке відновлення ялинових ресурсів.

Теплотворна здатність: 1600 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг.

сосна

Сосна

Як і всі хвойні дерева спричиняє іскріння під час горіння, тому оптимально підходить для спалювання в закритих печах. Соснова деревина легко займається і легко розколюється, тому вона чудово підходить для розпалювання. Сосна, як і всі види м'яких дерев горить дуже швидко і нерівномірно, це пов'язано з низькою щільністю цієї деревини.

Теплотворна здатність: 1700 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг

Модрина

Модрина

Як і всі хвойні дерева спричиняє іскріння під час горіння, тому оптимально підходить для спалювання в закритих печах. Деревина модрини легко займається і легко розколюється, тому вона чудово підходить для розпалювання.

Теплотворна здатність: 1700 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг.

Смерека

Смерека

Як і всі хвойні дерева спричиняє іскріння під час горіння, тому оптимально підходить для спалювання в закритих печах. Деревина смереки легко займається і легко розколюється, тому вона чудово підходить для розпалювання.

Теплотворна здатність: 1500 кВт⋅год/м3 і 4,4 кВт⋅год/кг

верба

Верба

Більшість різновидів верби є швидко ростучимим деревами. Щорічне зростання на 1,5 - 2 м не є рідкістю. Верба рідко використовується як деревина для опалювання. В майбутньому, у зв'язку з швидким зростанням дерев, можливе розведення верби як сільськогосподарської культури призначеної для виробництва щепи.

Теплотворна здатність: 1400 кВт⋅год/м3 і 4,1 кВт⋅год/кг.