Самостійне технічне обслуговування та догляд за мотокосою
Під час роботи мотокоси зазнають значних навантажень. Належне технічне обслуговування забезпечує високу продуктивність і тривалий термін служби. Дізнайтесь більше про прості кроки для самостійного регулярного догляду за Вашою мотокосою STIHL.
30.08.2023
Огляд: Технічне обслуговування мотокоси
- Завжди читайте інструкцію з експлуатації для забезпечення безпеки.
- Беріть правильну бензинову суміш для мотокоси.
- Завжди перевіряйте косильну гарнітуру мотокоси перед роботою.
- Чистіть завжди мотокосу після роботи.
- Замінюйте Бензинову суміш за потребою.
Для кущоріза потрібне мастило для змащування редуктора. Ми рекомендуємо використовувати для цього Мотокоси та кущорізи STIHL високоефективне трансмісійне мастило Superlub FS .
На що слід звернути увагу при технічному обслуговуванні мотокоси
Коли йдеться про технічне обслуговування вашої мотокоси, спочатку уважно прочитайте Інструкцію з експлуатації - там ви знайдете найважливіші роботи з технічного обслуговування. Виконуйте тільки ті роботи з технічного обслуговування та ремонту, які описані в інструкції з експлуатації. Будь ласка, залиште усі інші роботи Спеціалізованому дилеру STIHL, який володіє необхідним обладнанням та знаннями для проведення всіх ремонтних робіт. Тут ви можете дізнатися, яку роботу ви можете виконати самостійно.
Перевірка косильної гарнітури мотокоси
Мотокоса працює з різними косильними головками, які ви можете замінити за потреби всього за кілька простих рухів. Стан гарнітури відіграє важливу роль під час роботи мотокосою. При перевірці косильної гарнітури дійте наступним чином, оскільки різні косильні головки відрізняються у поводженні з ними:
- Косильна головка зі струною (наприклад, AutoCut, SuperCut): Відкрийте косильну головку і перевірте правильність намотування струни - вона не повинна перехрещуватися. У такому випадку заново обмотайте косильну головку оригінальною косильною струною STIHL.
- Косильна головка з пластиковими лезами (PolyCut): Перевірте косильну головку на наявність зносу і тріщин – на PolyCut мітки зносу підкажуть рівень зносу різальних елементів. Три леза PolyCut завжди повинні замінюватися повним комплектом.
- Металеві ножі та диски (наприклад, Ніж для трави, Ніж для подрібнення): з металевими ножами потрібно звертати увагу на те, чи не потребують вони заточування. Якщо вони погнуті або мають тріщини, їх обов'язково потрібно замінити.
Регулярне технічне обслуговування та догляд за мотокосою
Після закінчення роботи мотокосу чи кущоріз необхідно регулярно обслуговувати і перевіряти, чи правильно встановлений ріжучий інструмент і захисні елементи.
Перед початком роботи і після кожної заправки бака складена мотокоса візуально перевіряється. Яким є стан? Чи герметичні бак і кришка бака? Мотокосу необхідно чистити після кожного завершення роботи, тобто щодня при професійному використанні.
Перед початком роботи та після кожного заповнення бака необхідно перевіряти справність ручки керування.
Повітряний фільтр необхідно чистити за потребою, особливо в разі несправностей. Якщо повітряний фільтр пошкоджений, його необхідно замінити.
Всмоктувальну головку слід перевіряти на наявність несправностей і замінювати за необхідності, але не рідше одного разу на рік, а також у разі виникнення несправностей. Для перевірки та професійної заміни всмоктувальної головки звертайтеся до спеціалізованого дилера STIHL.
Паливний бак слід очищати за необхідності.
Карбюратор слід перевіряти на холостому ходу. Косильна гарнітура не повинна обертатися. Перевіряйте це перед початком роботи та після кожного заправлення паливного бака. При необхідності можна відрегулювати обороти холостого ходу.
Для отримання іскри: зазор між електродами повинен бути відрегульований у разі несправностей. Ми рекомендуємо замінювати свічку запалювання кожні 100 годин роботи.
Вхідний отвір слід перевіряти після закінчення роботи. У разі необхідності його слід очистити.
Захист від іскр у глушнику слід перевіряти в разі несправностей і за необхідності. Якщо він пошкоджений, його слід почистити або замінити. Спеціалізований дилер буде радий допомогти вам у цьому.
Доступні гвинти та гайки, за винятком регулювальних гвинтів, слід затягувати за потреби.
Антивібраційні елементи слід перевіряти перед початком роботи та в разі виникнення несправностей. Якщо антивібраційні елементи пошкоджені, їх потрібно замінити в офіційного дилера STIHL .
Ріжучий інструмент необхідно перевіряти перед початком роботи і після кожного заповнення бака. У разі пошкодження його необхідно замінити. Крім того, необхідно перевіряти міцність посадки перед початком роботи і після кожного заповнення бака.
Металевий ніж або диск повинен бути заточений перед початком роботи.
Змащення редуктора необхідно перевіряти щотижня, а також у разі виникнення несправностей. За необхідності мастило редуктора слід додати.
Наклейку з попереджувальним написом необхідно замінити в разі пошкодження.
Очищення мотокоси
Під час технічного обслуговування необхідно ретельно очистити мотокосу - ми пояснимо вам, як це найкраще зробити.
Інструменти та допоміжні матеріали
Нижче наведено короткий посібник з найважливіших інструментів та матеріалів, які знадобляться для чищення вашої мотокоси. Під час роботи завжди одягайте засоби індивідуального захисту згідно Інструкції з експлуатації.
- Щітка / /Пензель
- М’яка ганчірка
- Універсальний очищувач
- STIHL Varioclean
- Комбінований ключ
- Робочі рукавиці
Очищення захисного кожуха та корпусу
Щоб мотокоса чи кущоріз служили довго, візьміть за правило очищати захисний кожух і корпус мотокоси відразу після закінчення роботи - до того, як висохнуть залишки трави. Перед початком роботи відключіть електричний тример від мережі, вийміть акумулятор з акумуляторної мотокоси та вимкніть двигун бензинової мотокоси.
Для очищення корпусу та захисного кожуха використовуйте вологу ганчірку, м'яку щітку або універсальний очищувач для стійкого бруду.
Для очищення корпусу та захисного кожуха мотокоси використовуйте вологу ганчірку або м'яку щітку.
Очищення повітряного фільтра
Повітряні фільтри очищають повітря карбюратора і з часом забруднюються. Тому не забувайте чистити повітряний фільтр своєї мотокоси за необхідності. Відкрийте корпус фільтра відповідно до інструкції з експлуатації та вийміть волокнистий або паперовий фільтр. Добре вибийте його, щоб очистити фільтр вашого тримера для газону.
Будь ласка, зверніть увагу: Волокнисті фільтри є фільтрами з глибокою проникністю. Таким чином, вибивання видаляє лише поверхневі частинки бруду. Це пояснюється тим, що дрібні частинки бруду глибоко в'їдаються в матеріал і можуть бути видалені спеціальними очисниками, такими як, наприклад, STIHL Varioclean. Якщо потрібно, висушіть його Varioclean але виключно при кімнатній температурі.
Деякі пристрої мають металевий фільтр для попередньої очистки замість волокнистого. Використовується для очищення повітря, що охолоджує двигун. Для очищення мотокоси зазвичай достатньо просто постукати по ньому або промити його під проточною водою.
Очищення ребер охолодження циліндра
Щоб забезпечити безпечну роботу мотокоси та її повну потужність, рекомендується регулярно очищувати ребра охолодження циліндра. Переконайтеся, що ребра охолодження вашої мотокоси чисті. Якщо вони забруднені, ретельно очистіть ребра охолодження за допомогою щітки або стисненого повітря.
Очищення свічки запалювання
У деяких випадках проблеми із запуском бензинової мотокоси вказують на забруднену свічку запалювання. Для очищення свічки запалювання бензинової мотокоси використовуйте безворсову ганчірку. Для демонтажу та перевірки, будь ласка, дотримуйтесь інструкції з експлуатації.
Якщо є сильні ознаки зносу або після певної кількості годин роботи, варто замінити свічку запалювання. Крім того, усуньте причину забруднення, якщо це можливо.
Занадто багато моторної оливи в паливі або брудний повітряний фільтр погано впливають на свічку запалювання.
Увага: Ніколи не чистіть вихлопну трубу або карбюратор мотокоси чи кущоріза самостійно. Для очищення карбюратора або вихлопних газів обов'язково зверніться до спеціалізованого дилера STIHL .
В одному з наших інших посібників ви можете дізнатися, як правильно зберігати очищену мотокосу.
Чому мотокоса не запускається?
Причина може бути в паливній суміші – вона має бути свіжої, в жодному випадку не лишатись з минулого року. Якщо ви не впевнені, скільки років паливній суміші, краще замінити її.
Якщо іскра не з'являється
Одним із можливих джерел несправності є свічка запалювання. Як деталь, що швидко зношується, вона потребує регулярної заміни. Якщо заміна свічки запалювання не допомогла, віднесіть мотокосу чи кущоріз на перевірку до офіційного дилера STIHL.