Пиляння дров – зробіть таким чином

Самостійно пилити дрова цікавіше, дешевше та екологічніше, ніж купувати готові дрова. Ми покажемо вам, як це робиться.

Чоловік у захисному спорядженні та з інструментами в руках наближається до штабелю дров, на який спираються сокира STIHL та інші інструменти для розколювання деревини

Огляд Пиляння дров

  • Залежно від ґрунту та робочого процесу ви можете працювати безпосередньо на землі, на козлах або на саморобній підставці.

  • Під час роботи з мотопилою завжди використовуйте засоби індивідуального захисту. Детальну інформацію див. в інструкції з використання вашого виробу.

  • Коли і скільки деревини дозволяється заготовити в лісі, може відрізнятися залежно від федеральної землі.

  • У разі виникнення питань або сумнівів найкраще звернутися до відповідального лісника або відповідного лісництва. 

Пиляння стовбурів дерев на дрова та екологічна робота

Чи то взимку для каміна, чи влітку для очагу в саду: самостійно напиляні дрова роблять вогнище ще більш оригінальним і дешевшим. Крім того, самостійно напиляні дрова є частиною екологічно стійкого лісового господарства, в якому використовується лише стільки деревини, скільки зростає. Це дозволяє зберегти ліси та уникнути довгих шляхів транспортування, які виникають при торгівлі деревиною. Звичайно, це також стосується дерев, зрізаних у власному саду та на луках, які будуть перероблені таким чином.

На першому етапі ми рекомендуємо обробити стовбури, частини стовбурів і сучки до зручних шматків розміром у метр. Ви також можете зробити це безпосередньо там, де було зрізано дерево. Якщо у вас є сертифікат на використання ланцюгової пили, ви можете використовувати її в лісі. Без сертифікату ви можете працювати в лісі лише сокирою та ручною пилою. На другому етапі розколіть метрове поліно, а потім розпиліть розколені поліна на козлах, щоб отримати готові шматки дров. Ми покажемо вам крок за кроком, як пиляти власні дрова.

Розпилювання стовбура самостійно – покроково

Спочатку ми покажемо вам, як на першому кроці обрізати стовбур до більш зручної метрової довжини. Це можна зробити безпосередньо на землі або на самостійно виготовленій підставці. Якщо ваша мотопила вже часто використовувалась, перш ніж пилити дрова, переконайтеся, що ланцюг пили достатньо заточений. Якщо ланцюг вже затупився, зверніться до дилера компанії STIHL для технічного обслуговування вашого інструменту або прочитайте у нашому посібнику, як самостійно заточити ланцюгову пилу.

Розпилювання стовбура на землі

Якщо стовбур лежить на землі, наприклад, у лісі або на газоні в саду, ви можете розпиляти стовбур безпосередньо на землі за допомогою мотопили. Під час роботи на землі стежте за тим, щоб мотопила не торкалася землі, оскільки це призведе до затуплення ланцюга. Однак перед початком пиляння переконайтеся, що стовбур не може відкотитися. За потреби зафіксуйте його клинами або дрібними шматками деревини.

Ми дбаємо про вашу безпеку: захисне спорядження

Робота з потужними інструментами приносить задоволення і дозволяє перевершити себе. Добре, якщо ви маєте безпечний захисний одяг, на який можна покластися. Під час роботи з інструментами STIHL завжди використовуйте засоби індивідуального захисту. Детальну інформацію див. в інструкції з експлуатації вашого виробу. Перед першим використанням ретельно ознайомтеся з вашим інструментом і перед кожним використанням перевіряйте його справність. За бажанням ваш дилер компанії STIHL підготує кожен інструмент до першого використання та порадить вам моделі та розміри захисного одягу, який ви зможете приміряти у вільний час. Будь ласка, пам’ятайте, що засоби індивідуального захисту не можуть замінити безпечну техніку роботи.

Чоловік у лісовій місцевості тримає бензинову мотопилу STIHL MS 162, на задньому плані стовбури дерев у штабелі

Ланцюг пили повинен витримувати деревину, яка погано піддається.

Яка мотопила підходить для пиляння дров?

Для пиляння дров підходять мотопили середньої потужності об'ємом приблизно 65 см³. Для випадкових робіт також можна використовувати бензинові мотопили STIHL MS 162 та MS 172. Компанія STIHL випустила ланцюг Rapid Duro 3 з твердосплавними лезами для мотопил середньої потужності, який показує зуби навіть забрудненій або особливо жорсткій деревині та залишається гострим у десять разів довше, ніж стандартні ланцюги. Але для пиляння дров також підходять інші ланцюги. Зверніть увагу, що ланцюги Duro доступні лише з шириною паза від 1,3 мм, тому вони підходять не до всіх пил.

Розпилювання стовбура на підставці, зробленій своїми руками

Якщо неможливо працювати безпосередньо на землі, можна скористатися підставкою. Це береже не тільки ваш ланцюг, але і вашу спину, оскільки ви створюєте ергономічну робочу висоту. Для цього вам знадобиться лише невелика опора для шматків деревини. Її можна швидко вирізати з деревини самостійно – повністю відповідно до девізу «зроби сам». Слідкуйте за тим, щоб деревина завжди була надійно зафіксована і не могла відкотитися.

Розколювання метрових полін – покроково

Звичайно, метрові шматки стовбура ще не можуть потрапити в камін. Деревина товстих дерев повинна бути правильного розміру для вашого каміна, тоді вона сохне краще, ніж великі шматки стовбура. Це важливо, оскільки волога деревина гірше горить і виділяє сажу та дим. Тепер розколюємо метрове поліно.

Екологічні дрова

Під час спалювання деревини завжди виділяється лише стільки вуглекислого газу, скільки дерево поглинає під час зростання. Використовуючи деревину для опалення, вам не потрібно турбуватися про рівень викидів CO2. Крім того, в Німеччині дотримуються принципів екологічного вирощування деревини, і дедалі менше дерев вирубують, ніж вирощують. 

Обробка гілок та сучків дерева - покроково

Щоб перетворити попередньо розколоте метрове поліно, шматки деревини малого діаметру або невеликі гілки у дрова, найкраще працювати з практичними козлами. Вони дозволяють надійно укласти деревину та пропонують максимальний комфорт під час виробництва дров.

Людина в клітчатій сорочці та захисних рукавицях укладає поліна дров у штабель

Штабелюйте деревину вільно, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

Зберігання дров

Перш ніж використовувати деревину для каміна, вона повиннависохнути приблизно два роки та правильно зберігатися. Штабелюйте окремі поліна таким чином, щоб між ними могло циркулювати повітря, і захищайте деревину від дощу та вологи. 

Для зберігання великої кількості дров ідеально підходить виготовлений своїми руками дров’яник. Крім того, практичним рішенням є виготовлена своїми руками полиця для дров для інтер’єру, щоб завжди мати під рукою трохи дров у холодну пору року.  

Вказівка

У лісах дозволяється використовувати лише масла для ланцюгів, гідравлічні рідини та спеціальне паливо на алкилатній основі, які швидко розкладаються. Порожні каністри слід взяти з собою та утилізувати належним чином.

10 питань щодо пиляння дров

Найкращий час для обробки дров у лісі – осінь та зима. Але, перш ніж братися за мотопилу або збирати деревину, що впала, ми зібрали для вас кілька практичних порад.

Ще більше для любителів техніки